C.I.B., Multi Ch. D´Yusha Lamleh Legs-Smon
Interšampion (C.I.B.), Německý (VDH + KTR) veterán šampion, Český veterán šampion, Český, Německý (VDH), Rakouský, Slovenský a polský šampion, Český a Slovenský Granšampion,  Šampion Ukrajiny, Černé Hory, Makedonie, Klubový šampion TTC, Junior šampion ČR, Cruf´s qualification 2009, 2010, Národní vítěz, Nejlepší fena
* 12.4.2007     +4.6.2023
HD-A, PL-0/0, PRA, LL - neg., CCL DNA - clear, PLL DNA - clear
chovatel: Ing. Radana Sojková

 Yusha byla dcerou našeho sluníčka Utky a anglického psa dovezeného do Německa ze známé chovatelské stanice Silgarhi. Silgarhi Oberon "Otis" byl mojí srdeční záležitostí, zamilovala jsem se do něj na první pohled pro jeho šarm a milou povahu. 

Yusha byla velmi milá fenka, neuvěřitelný mazel a závislák. Výstavy s ní byly radost, i když je postupem času začala bojkotovat. Podařilo se jí levou zadní packou získat velké množství titulů. Byla náš nejvíce zcestovalý pes ... navštívila se mnou mnoho zemích, plula na krytí do Anglie, jako jeden z mála tibeťáků zvládla titul Ukrajinského šampiona, letěla letadlem do Finska, hopsala po horách ve Slovinsku, zúčastnila se kongresu tibetských teriérů v Belgii :-) Měla opravdu skvělou, vyrovnanou povahu, díky které zvládala s přehledem naprosto všechno. Čím byla starší, tím více se podobala své mamině Utce, akorát na rozdíl od ní byla velmi upovídaná (asi po taťkovi :o)
Yusha byla také velmi dobrou a pečlivou psí maminou. O štěňata se uměla perfektně postarat, ale také je vychovávat.

Yusha nás opustila v 16 letech, odešla klidně doma mezi svými. Těžko se s jejím odchodem srovnávám, byla mým osudovým psem, mojí beruškou, se kterou jsem toho opravdu zažila hodně. Ale máme doma její dceru a vnučku, ty nám pomáhají se s jejím odchodem vyrovnat, i když na Yushu se opravdu zapomenout nedá, své místo v našem srdci má hodně hluboko.

Silgarhi Oberon "Otis" Interšampion, Německý, Český a Slovenský veteránšampion, Šampion ČR, Slovenska, Polska a Rumunska, Český Junior šampion, Klubový šampion TTC, Vítěz speciální výstavy, 3xCACIB, res. CACIB, Nejlepší fena, BOB 

Ch. Dscho Utra U-ti

HD-A, * 16/10/1999 HD-B, * 7/9/2000
DNA CCL - free