C.I.B., Multi Ch. Dscho Utra U-ti

Interšampion (C.I.B.),  Německý veterán šampion, Český veterán šampion, Slovenský veterán šampion, Šampion ČR, Slovenska, Polska, Rumunska, Klubový šampion, Junior šampion ČR, Vítěz speciální výstavy

*7.9.2000    + 15.1.2015

HD-B, PRA, LL - neg., CCL - free
(oba rodiče testovaní v USA - normal)
chovatel: Anette Ohman, Dscho Utra TTs, USA
     
Utka byla moje první fenka. Po ježdění na výstavy s Danym jsem měla pocit, že  se nám podařilo vše, čeho jsme byli schopni. A tak jsem se rozhodla zkusit chov. K tomu jsem potřebovala fenečku. Začala jsem si psát s Anette Ohman (Palmer) z USA, která je renomovanou chovatelkou tibeťáků. 
V plánovaném spojení se narodilo pět štěňat, ale fenka jen jedna. Anette dlouho čekala, jak se Utka vyvine, chtěla mít jistotu, že mi pošle prvotřídní štěně. Maminka Utky RangGi pochází z chovu Anette a taťku Nekorru si Anette dovezla ze známé dánské chov. stanice KaTaYa´s. Všichni předci z Utčina rodokmenu pocházejí z americké lamleh linie. Povahově byla Utka  skvělá, mé velké sluníčko. Byla vždy i skvělou mámou, odchovala úžasná stěňata, která nám i jejich páníčkům dělala radost.
V půlce ledna 2015 jsme zjistili, že má Uti velký nádor na slezině, který vyrostl hodně rychle. Po dalších vyšetřeních jsme se dohodli s veterinářem jí nechat v klidu jak jen to půjde a pomoci jí žít co nejlépe. Druhý den ráno po ranním venčení si vzala své léky a odešla si dáchnout na svůj polštář ... a už se neprobudila!
Šok a velmi těžký moment pro nás, ale zároveň úleva, že si Utka o svém životě rozhodla sama. Přesto to nebolí míň a snad jen čas tu bolest zhojí.  Utka s námi zůstane navždy v našich srdcích, byla to úžasná fenka a vím, že nikdy už takovou nebudeme mít .. ona byla jedinečná!!!
A od té doby s každým naším vrhem čekám, kdy se nám malé černé stvoření s asertivní povahou vrátí :-)
     
 

 

 

 
        

 

5 týdnů se sourozenci 15 týdnů bratr Umd-ze "Tailor"

Tato stránka byla naposledy aktualizována:     25.02.2024 14:29

Copyright © Radana Sojková, Legs-Smon TTs