Měla jsem tu čest se 9. ledna 2004 účastnit vyhlášení Šampiona šampionů 2004 v Top hotelu Praha. A jak se mi to povedlo? Na stránce této soutěže jsem hlasovala v soutěži o Nejsympatičtějšího psa. Protože jsem nemohla hlasovat pro tibeťáka, zvolila jsem si jako favorita vítěze skupiny neuznaných plemen pejska Pražského krysaříka - nejen z důvodu, že se jedná o národní plemeno a já se považuji za patriota, ale protože je naší smečce nejbližší (původně jsem našim sháněla právě krysaříka).  V pondělí před soutěží mi volali, že jsem byla vylosována a vyhrála jsem dva lístky. Nezbylo než sehnat druhého nadšence, vzít si dovču a foták a vyrazit.

Za kvalitu fotek se velmi omlouvám. Bylo tam bohužel velmi málo světla a musela jsem fotit bez blesku. Dále osvětlovali psy barevnými světly. Snad mi tedy odpustíte nekvalitu fotografií ....

K samotné akci .... Nemůžu jinak než jen, že jsem byla nadšená.  Prostředí Top hotelu Praha je opravdu velmi příjemné. Sál byl tentokrát (jak jsem se dozvěděla) oproti loňskému větší, psi se v pohybu (bohužel opravdu jen kousek) proběhli na molu a pak stáli na vyvýšených stupních. Někteří  se ovšem báli, výstup byl po strmé lávce. Některým museli páníčci pomoci, ale i tak byli nejistí. Nicméně všichni v sále měli možnost těch 5 nejlepších z každé skupiny vidět (alespoň z části, někteří pejsci nedorazili, ale nebylo jich moc). Vystavovatelé se na akci všichni výborně připravovali, zejména pak paničky na sobě měli společenské šaty a všichni skvěle doplňovali své nádherné psíky.

    

I. SKUPINA

II. SKUPINA

III. SKUPINA

IV. SKUPINA

V. SKUPINA

VI. SKUPINA

VII. SKUPINA

VIII. SKUPINA

IX. SKUPINA

X. SKUPINA

NEUZNANÁ PLEMENA

Z mého pohledu bych samozřejmě prvenství přála krajanovi, tedy psovi tibetské dogy Falco Strážce z Tibetu. Jako vždy se předvedl ve výborné kvalitě a je to opravdu monumentální pes.
Doprovodný program byl příjemný, pro mě byla možná jen hodně dlouhá módní přehlídka, kdy modelky lidské a psí představovali vkusné šatky. Ačkoli se modelky lidské hodně snažili, chvílema jim ty psí "stávkovaly" a tak je nosili v náručí.  Mě už bolely nohy, protože jsme celou dobu stály vpředu, abychom něco viděly a hlavně nafotily. Při módní přehlídce jednoho mladého nadějného kynologa (cca 1,5 roku starého) nezaujali psíci, ale moje vlasy, takže mě za ně celou dobu tahal. Maminka z toho byla nervozní a raději s ním prchla :o)
Mimo jiné se také předvedli zástupci obecně prospěšné společnosti POMOCNÉ TLAPKY, kteří provádí výcvik asistenčních psů. Aspoň kousek umu svých pejsků předvedli na podiu a dostalo se jim bouřlivého a jistě i zaslouženého potlesku.
    
Před vyhlášením Šampiona šampionů roku 2004 byly vyhlášeny výsledky dvou soutěží:
Nejsympatičtější pes Top hotelu Praha - soutěž probíhala ma místě a divácky nejúspěšnějším psem se stal jezevčík kríáličí dlouhosrstý Dingo z Derby
Nejsympatičtějším psem podle hlasování na Internetu a v časopisech (mimochodem se hlasování zúčastnilo kolem 7 000 hlasujících se stal zlatý retrívr (loňský Šampion šampionů)  Alex od Hradu Veveří
  
A co závěrem ..... Ačkoli se mi původně zdála nová pravidla potrefená, po návštěvě této akce jsem názor změnila. Organizátoři pojali výběr nejlepšího psa roku jako akci vyloženě společenskou, což myslím svědčí i propagaci psů vůbec (po těch všech hrůzných historkách kdo kde komu co udělal). A protože všichni v pořadí spolu soupeří celý rok a tituly jsou jim zadávány různými rozhodčími, je asi logické, že ten první, který získal nejvíc bodů se dostává do finále. 

Jen mi bylo trochu líto, že se náš zástupce nedostal do pořadí, aby byl tibeťák aspoň vidět, protože jinak tam byli vidět všichni tibetští "bratři" (lhasa apso a shih-tzu byli v pořadí IX. sk., doga vítězem II. sk.  a tibetský španěl doprovázel nejlepšího mladého vystavovatele v I. věkové kategorii Petra Hájka a shih-tzu pak celkovou vítězku juniorhandlingu Martinu Smetanovou)

Mě se akce velmi líbila, organizátorům patří dík a obdiv, že vše šlo jako po drátku, moderátor Václav Žmolík odvedl svou práci na jedničku. Všichni psíci byli skvělí, nádherní, .... prostě nej a majiteli vítězného psa, který měl v očích slzy, nezbývá než tento krásný titul přát.

   

Tato stránka byla naposledy aktualizována:     10.01.2004 20:09

Copyright © Radana Sojková, Legs-Smon TTs