Senec, Koplotovce, Nitra 

02-04/06/2006 

   

JCh. B´Thami Lamleh Legs-Smon a Ch. A´Naya Lamleh Legs-Smon "Any"

   

Tentokrát jsme si vyrazili opět s Jarkou Buckovou, jejich Thamíkem a naší Nandou na Slovensko. Vloni se mi moc líbila výstava v Senci a areálu Slunečných jezer. Letos nás ráno přivítal otřesný vítr. Nechali jsme psíky proběhnout po pláži a jen hlídali, aby Thami nedostal chuť se vykoupat. Když se do sytosti vylítali, vrátili jsme se do auta a vyčkávali čas, kdy bude vhodné dojít ke kruhu. Ani jsme nestačili učesat Thamíka a začalo pršet. Takže rychle deštníky. Když to nevypadalo, že by déšť ustal a ke kruhům začala najíždět auta, i my jsme toho využili a přečkali čas před posouzením v autě, kde jsem psy i česala a Jarka nade mnou držela deštník :o)) Tibeťáky posuzovala paní Tatjana Urek (SLO). Její posuzování bylo velmi svižné, ale zevrubné. Takže psíka do ruky, Jarka nad námi držela deštník, skok pod stan, kde paní rozhodčí posoudila psy na stole, tam a zpátky a kolečko. Třídy s více psy v konkurenci ještě kolečko spolu. Když jsem šla se svěřeným Thamíkem, jen jsem doufala, že sebou nešvihnu, protože to pěkně klouzalo. Nakonec jsme velmi spokojené s našimi výsledky - Thami i Any V1, CAC, Any splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Slovenska - zabouchli dveře a pryč.

   

Vydali jsme se směr Koplotovce, kde jsme měli zajištěné ubytování v Kastieli. Ubytování bylo opravdu moc příjemné, měli jsme k dispozici celou baštu, kde byla v prvním patře ložnice a terasa s pěkným sezením (zde jsme sice pily kávu, ale zabalené do dek :o)) V přízemí byla kuchyně, koupelna a černá komora s kamny, v kterých se při našem příjezdu topilo, což bylo velmi příjemné a mohli jsme si i vysušit všechny mokré věci. Všem toto ubytování doporučuji. Jedinou slabinou byl leonberger Asko na dvoře, ale i to jsme vyřešili zasíláním SMS majitelům, kteří ho na čas našeho odchodu zavírali :o)) Psíkům se na "dvoře" moc líbilo, užívali si tam lítaní a her.

    
V sobotu ráno jsme šli vyvenčit psíky mimo areál Kastiela. Moc se jim zalíbilo lítaní po fotbalovém hřišti. Odpoledne jsme se pak vydali na procházku podél Váhu smířené s kalužemi. Ani jedinou ty naše dvě blátotlačky neminuli. Během chvíli vypadali jako bahňáci. Thami se pak vydal plavat do slepého ramene a Anda za ním tak nadšeně hupla, že zahučela až po bradu a na chvíli se zastavila a vypadala mírně v šoku. Ale to na razanci jejich dalších běhů rozhodně neubralo. Nakonec na cestě našli něco hoooodně smrdutého (naštěstí se nám nepodařilo zjistit co) a tím to dodělali. Takže vana je neminula a nás fénování a česání. Za odměnu jsme se v Kastili vyspinkali před nedělní výstavou v Nitře do růžova :o)))
   
V neděli jsme dojeli bez problémů na výstaviště. Když jsme dorazili ke kruhu, jen jsme koukali. Místa tam bylo opravdu hodně málo. Naší Nany se na výstavě tentokrát vůbec nelíbilo. Něco jí tam rozhodilo natolik, že se začala bát. Takže to vypadalo, že vystavit jí bude nemožné. Zkoumaly jsme s Jarkou, co jí může vadit, ale závadu jsme neidentifikovaly. Je to ku podivu, protože Anynka se vystavuje opravdu pěkně a ráda. Thami byl i tentokrát moc vzorný, krásně se předvedl a zasloužil si nejen V1, CAC (se stejným pejskem z Rakouska jako v pátek v Senci), ale také si vysloužil res. CACIB. CACIB mu vyfoukl náš kámoš Alfi (Ch. Ala-ba'tog Go-Kar), který získal svůj poslední potřebný CACIB. Paničce Věrce a Alfíkovi patří naše obrovská gratulace. Any se vystavovala ve třídě šampionů s českou konkurentkou a nakonec se mi podařilo jí přesvědčit, že se nic neděje a je to jen další výstava a dostala V2, res. CAC a res. CACIB (tím získala druhý CACIB, protože fenka s CACIB již titul Interšampion má). 
A pak už jen  rozloučení se slovenskými přáteli Martinou a Milanerm Adámekovými, kterým děkuji za momentky z výstavy a video, které zpracuji časem. Pár slov s našimi přáteli z Čech a pak hurá domů, abychom se stihli ještě někde po cestě najíst. Psíci dostali po zásluze svůj řízeček a pak si spokojeně chrupali v autě. Po cestě ještě zastávka u McDonalds, kde Any dostala zmrzlinku a Thami z toho byl špatný, protože jí nebaští, ale viděl, jak je Any spokojená a moc bojoval sám se sebou :o)))
Jako vždy děkuji Jarce za společnost a nejen gratuluji k výsledkům Thamínka, ale hlavně děkuji, že z něj vychovala takového pohodového pejska, jakým je. A pro mě je moc důležité, že se Thami líbí a  je to výzva k dalšímu přemýšlení nad mým chovatelským plánem, aby i ostatní naše odchovy byli jako Thami.  Víkend byl opět moc příjemný, psíci byli hodní a je na nich vidět, že i oni se rádi vidí. 

  

Tato stránka byla naposledy aktualizována:     06.06.2006 18:13

Copyright © Radana Sojková, Legs-Smon TTs