Výcvikové a relaxační soustředění Heřmanice 

26-30/05/2004 


Odleva: vizsla Sára a  její panička Věra - naše spolubydlící, dále jejich kamarádka s černým labradorem, za mnou stojí Kasík, pode mnou se povaluje Utka a zbývající chumel chlupů je Any, kterou bylo jen velmi těžké vyfotit jinak než v letu .....
   

Na podzim mě velmi zaujal zážítek Hanky Chmelové s kamarádem tibeťákem Kasíkem (Kailas Sengge) z výcvikového a relaxačního soustředění, které pořádá pan Dostál, psí škola Falco. I proto jsem se rozhodla, že také s nějakým chlupáčem vyrazím. A protože se mi nepodařilo vylosovat jen jednoho, los padl na Any a Utku. 

   

Ve středu jsem vyrazila na služební cestu do Ústí nad Labem a skončila jsem v nemocnici na pohotovosti s alergickým záchvatem. Dali mě dohromady a já místo toho, aby to pro mě bylo varováním a jela jsem domů, jsem si nechala holky dovést, nakoupila zásoby a vyrazila směr Jablonné v Podještědí. Nic mě nedokázalo odradit z návštěvy mého oblíbeného kraje. 

    
Na místo jsme dorazily v pořádku a na čas. Po registraci jsme se ubytovaly v chatce a čekaly, kdo s námi bude nocovat. Že to nebude Kasík jsme věděli dopředu. Kasík bydlel v chatce hned vedle. S námi bydlela panička Věrka s vizslou Sárou z Prahy. Obě byly moc prima. Sára a naše holky se velmi záhy zkamarádily. Jen panička Věrka nezná tibeťáky a tak je bez dozoru ponechala s otevřeným baťohem s granulkama v chatě a Any Sárince pár granulí užrala, než jsem dorazila a zasáhla. 

Po úvodních informacích jsme si užívali volného pohybu psů a povídání s ostatními majiteli.  Utka se rozhodla, že to nemá zapotřebí a jejím stanovištěm se stal můj gauč. Nany lítala venku s Kasíkem a váleli se v nakrátko posekané a uschlé trávě. Kas převzal roli našeho ochránce a když si na naše holky "zasedla" fenka středoasiata (mimochodem ani jednou ani jednu z mých tibeťaček nedohnala...), velmi statečně ji odháněl :o) Bylo to fakt super. Pokaždé jsme se museli smát, jak jí hnal. Zahnal jí tak 3-4 metry od nás a pak se vrátil hrdý, že nebezpečí je zažehnáno.  Prostě jako správný tibeťák.... Nanda  usoudila, že když už jí náhodou nějaký pes doběhne, připlácnutím na zeď se stane neviditelnou. A protože jí to vycházelo (psi si jí učuchali a šli si po svých), tuto svou metodu praktikovala. 

   
Ale neštěstí bohužel nechodí po horách, ale po lidech. Ve čtvrtek hned ráno, když jsem vylezla z chaty a kochala se krásným okolím a lítající smečkou - čili lelkovala, jsem spadla ze schodu a přisedla si nohu. Ještě celé dopoledne jsem s tím lítala s holkama a nacvičovala. Byly naprosto v pohodě. Utka změnila názor, že  přeci jen bude venku lépe a vyhýbala se jen  té středoasiatce, případně občas navštívila cizí chatu :o)  Odpoledne jsem ještě vyslechla první přednášku a pak už jsem se jen odvezla 30 km do nemocnice do České Lípy. Odtud jsem slzící volala šéfovi, ať pro mě přijedou, že mám sádru na noze..... Holky byly mezitím v autě a když mi zdravotníci stroze oznámili, že mě vyvezou na chodbu a ať si počkám, až mě někdo odveze, začala jsem slzet znova, že se mi ty čuby v autě udusí. Nakonec mi tedy zavolali taxíka, který mě odvezl 300 m na parkoviště. Nutno podotknout, že si taxikář o mě myslel, že nejdu z chirurgie, ale z úplně jiného oddělení ..... Pak už jsem byla spokojená, měla jsem vše pod kontrolou - holky stejně celou dobu spaly. 
Fotky, které zde časem najdete jsou dílem Hanky Chmelové, protože já nestačila udělat ani jeden obrázek. To je prostě zákon schválnosti, který funguje neomylně. Sádru mám ale pěknou, modrou ..... :o)
Tak víc snad příště!

Středoasiat  Cindy a Kasík hlídají páníčky ....... Kasík při odpočinku a hlídání svého dočasného domečku ....

Tato stránka byla naposledy aktualizována:     03.06.2004 12:15

Copyright © Radana Sojková, Legs-Smon TTs