Utka, Yusha a agility (30/03/2008)
Rok se s rokem sešel a my opět vyrazily s holkama na trénink agility do Loun. Protože chceme šetřit Jitce nervy, máme vždy roční výročí :o)) Vloni jsme se zúčastnily s Any, letos jsme posílily a vyrazily jsme s Utkou a Yushou. Jitule chtěla také udělat výroční video Byemky, aby viděla, jaké dělají pokroky (velké, jak jinak :o)) a my se měli také sejít se zájemci o štěňátko. Propagaci plemene jsme udělali za dost (naše holky se moc líbily a tak se můžeme těšit na to, že se naše tibeťácká rodina rozroste o další prima lidičky). Jitka mezitím s jednou holčinou od nich z oddílu postavily překážky a začaly trénovat. Bennynka byla super, v tempu dámy velkého světa zdolávala všechny překážky s elegancí. Byemka prošla pár překážek a mě se to zdálo na videu málo akční :o))) Takže Jitka přiostřila a vyrazily na složitější dráhu. By pěkně hopkala, ovšem v tempu a la Bennynka ... až dodatečně nám došlo, že má v nohách  sobolních 30 kilásků, takže není divu. Až video zpracuju, jistě ho najdete u Jitky na stránce.
Naše Bobiny mezitím čekaly. Utka si hrála na dámu a elegantně ležela a pózovala a občas zaječela na nějakého cvičícího ovčouna. Yusha se vysloveně nudila, takže všechny klacky, které našla rozžvejkala na třísky. Obě se zmazaly a jejich propagační úprava tak vzala za své.

 

A pak už nastoupila na parkur naše malá hvězda Yusha. Jak jsem jí odvázala, začala lítat ve velkých kruzích. Naštěstí poslechla a dala se odvolat. Nejdříve jsem dostala držkovou od Jitky, ať schovám kdákající slepici, nejmilejší hračku naší Yushinky ... nechápu ... a pak že mám nemožné pamlsky. Tunel Yushe vcelku šel. Pak přisly na řadu překážky. No pravda, přesvědčit Yushu, že má skákat byl lehce problém ... postavila se před překážku, zadumala se a pak udělala hop těsně nad překážkou, aby se náhodou moc nepředřela. Po třetím pokusu jsem si nebyla jistá, jestli jí zflákám já nebo Jitka :o)) Jitka nakonec zachovala dekorum a pronesla hlasem zkušené trenérky: "Zlatá Anda" a dodala, že "Yusha je taková plochá". Hluboce jsem se zamyslela a když jsem na Yushe žádné známky placatosti neshledala, řekla jsem si, že to bude asi nějaký agiliťácký žargon. A tak jsem se Jíti nenápadně optala, co že Yusha je. Zřejmě se ovšem o žádný agiliťácký výraz nejedná, protože taky měla problém rychle vymyslet, co to plácla ... prý že jako Yusha běhá jen po rovině, že není hopsavá jako Any :o)))) To nás obě zlomilo v půlce :o))) Tak jsme ještě zkusily udělat pár fotek ... dokonce Yusha zvládla i kruh, i když v první chvíli to vypadalo, že tím kulatým ani náhodou. Závěr: z Yushy agiliťák nebude!!!

No a na dodělání Jitky nastoupila Utka. V první fázi se rozhodla, že lepší jak přes překážky je hopsat po Jitce a tahat jí za mikinu. Ale dala si říct a nastoupila k překážce. Když jí napotřetí oběhla, prohlásila Jitka: "Aspoň víme, po kom Yusha je". Ale i Utinku jsme přesvědčily a dokonce jsme jí vyfotily. Kruh se jí zdál být příšerný od samého začátku a když jsem o něj navíc zakopla, stal se třídním nepřítelem číslo jedna. Tunel byl lepší a kladinu jsme taky absolvovaly. Závěr: ani z Utky agiliťák nebude!!!
Jitka dala jasně najevo, že pokud zase po roce dorazíme na další trénink, jedině s Andou :o)))